Mars Akademisi - Akın BAŞAL

Kariyer Merkezi

“Kariyer merkezi” isimli ücretsiz e-kitabımıza ulaşmanıza bir adım kaldı.
Yeni eğitimlerim, konferanslarım, kitaplarım,makalelerim ve son okuduğum kitaplarda altını çizdiğim bölümlerden sizi de haberdar etmemi ister misiniz?
Lütfen, akinbasal.com “haftalık bilgi paylaşımı” bültenine abone olun.

Abone olmadan indirmek için tıklayınız
ipsa scientia potestas est.
(Bilgi tek başına bir güçtür.)
Hiç, bilenle bilmeyen bir olur mu?
(Kuran-ı Kerim Zümer süresi 9. Ayet)
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir
(Mustafa Kemal Atatürk)
Dünyayı değiştirebilmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah: eğitimdir (Nelson Mandela)

Mars Akademisi

Mars akademisi öyküsünde geleceğin Mars gemilerini komuta etmek üzere seçilen ve yaşları 9-11 arasında değişen 5 Türk çocuğunun macerası anlatılıyor.

Doruk Ata, Zeynep Mor, Sarp Atak, Duru Mavi ve Melisa Kül isimli bu 5 genç hem okullarına devam etmekte hem de Mars akademisinde geleceğin uzay insanları olarak yetiştirilmektedir.

Gerçekleşen üzücü kazalar ve uzay yolculuklarının pahalılığı nedeniyle eğitim programları hızlandırılır ve beklemedikleri bir şekilde eğitim amaçlı ilk gerçek ay görevlerine gözlemci olarak katılma şansını elde ederler. Ancak Ay’dan dönerken oluşan arızalar, akademinin bu en küçük üyelerine beklemedikleri kadar büyük sorumluluklar yüklemeye başlar. Hitit-3 gemisini tek parça olarak dünyaya geri getirmeye çalışacaklardır.

Yazar Akın Başal bu kitapla ülkemiz gençlerinin de gelecekte uzay insanları olarak insanlığa katkı sunabileceklerini anlatmaya çalışıyor. Öykü aynı zamanda gelecekteki teknolojileri tahmin etmeye çalışacak çocuklara fütürist bir bakış açısı vermeye gayret ediyor ve hayal güçlerini genişletmeyi amaçlıyor.

 

Diğer Kitaplarım