Poyraz'ın Gelecek Öyküleri 6 - Poyraz ve Güneş Yelkenlisi - Akın BAŞAL

Kariyer Merkezi

“Kariyer merkezi” isimli ücretsiz e-kitabımıza ulaşmanıza bir adım kaldı.
Yeni eğitimlerim, konferanslarım, kitaplarım,makalelerim ve son okuduğum kitaplarda altını çizdiğim bölümlerden sizi de haberdar etmemi ister misiniz?
Lütfen, akinbasal.com “haftalık bilgi paylaşımı” bültenine abone olun.

Abone olmadan indirmek için tıklayınız
ipsa scientia potestas est.
(Bilgi tek başına bir güçtür.)
Hiç, bilenle bilmeyen bir olur mu?
(Kuran-ı Kerim Zümer süresi 9. Ayet)
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir
(Mustafa Kemal Atatürk)
Dünyayı değiştirebilmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah: eğitimdir (Nelson Mandela)

Poyraz'ın Gelecek Öyküleri 6 - Poyraz ve Güneş Yelkenlisi

Poyraz ve güneş yelkenlisi  “Poyraz’ın gelecek öyküleri” serisinin altıncı kitabı. Kitapta 2 öykü var; “Poyraz ve güneş yelkenlisi  ” ve “Poyraz ve uzaylılara mesaj şişesi”

Poyraz ve güneş yelkenlisi öyküsünde Poyraz uzak yıldızlara gitmenin mümkün olup olmadığını merak eder. Babasına bu soruyu sorduğunda ise babası ona bu yolculuğu beraber planlayabileceklerini söyler. Gücünü güneşten alacak bir güneş yelkenlisinin en mantıklı gemi seçeneği olacağını düşünürler. Plana kardeşi Begüm ve annesi Elçin’i de dahil ettiklerinde ortaya eğlenceli bir uzay macerası planı çıkacaktır.

Kitaptaki 2. Öykü “Poyraz ve uzaylılara mesaj şişesi” öyküsünde ise bir filmde içecek şişesi içine bir mesaj yazıp bunu okyanusa bırakan bir adamı gören Poyraz aynı şeyi uzaya bir mesaj göndermek için de yapmayı düşünür ve uzaylılara dünyamızı tanıtan bir mektup yazmaya karar verir.

Yazar Akın Başal, bu kitapta da geleceğin teknolojileri, uzay bilimleri, planlı çalışmak ve gezegen bilinci konularında bilgi veren eğlenceli öykülerle çocuklara ulaşamaya çalışıyor.

Kitapta yeni kelimeler ve kavramlar sayfa sonlarındaki bilgi deposu bölümleriyle açıklanıyor.

Diğer Kitaplarım