Poyraz'ın Gelecek Öyküleri 5 - Poyraz Okyanuslar Altında - Akın BAŞAL

Kariyer Merkezi

“Kariyer merkezi” isimli ücretsiz e-kitabımıza ulaşmanıza bir adım kaldı.
Yeni eğitimlerim, konferanslarım, kitaplarım,makalelerim ve son okuduğum kitaplarda altını çizdiğim bölümlerden sizi de haberdar etmemi ister misiniz?
Lütfen, akinbasal.com “haftalık bilgi paylaşımı” bültenine abone olun.

Abone olmadan indirmek için tıklayınız
ipsa scientia potestas est.
(Bilgi tek başına bir güçtür.)
Hiç, bilenle bilmeyen bir olur mu?
(Kuran-ı Kerim Zümer süresi 9. Ayet)
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir
(Mustafa Kemal Atatürk)
Dünyayı değiştirebilmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah: eğitimdir (Nelson Mandela)

Poyraz'ın Gelecek Öyküleri 5 - Poyraz Okyanuslar Altında

Poyraz okyanuslar altında “Poyraz’ın gelecek öyküleri” serisinin beşinci kitabı. Kitapta 2 öykü var; “Poyraz okyanuslar altında” ve “Poyraz ve Gökyüzünde ateş topları”

Poyraz okyanuslar altında öyküsünde Poyraz ve kardeşi Begüm akşam eve geldiklerinde bir sürprizle karşılaşırlar. Dikdörtgen prizma biçimli üzerinde örtü olan bir hediye onları beklemektedir. Önce üzerinde örtü olan bu nesneyi bulabilmek için kardeşiyle tahmin oyunu oynayan Poyraz, sürprizin bir akvaryum olduğunu çabucak anlar. Ancak balıkların böyle küçük bir alanda tutulması onu çok mutlu etmemektedir. Babasının anlattığı Atlantis şehri efsanesi ise hayli ilginçtir.

Kitaptaki 2. Öykü “Poyraz ve Gökyüzünde ateş topları” öyküsünde ise gece gökyüzünde birden beliren ateş toplarının gizemi karşısında çok şaşıran Poyraz ve Begüm, önce onların uzay gemileri olduğunu düşünürler. Ancak ateş toplarının aslında göktaşları olduğunu babalarının anlatımıyla öğrenirler.

Yazar Akın Başal, hayvan sevgisi, doğa olayları konularında küçüklere bilgi veren eğlenceli öykülerle ulaşmaya çalışıyor.

Kitapta yeni kelimeler ve kavramlar sayfa sonlarındaki bilgi deposu bölümleriyle açıklanıyor.

Diğer Kitaplarım